Desktop v práci

Svátky jsou pryč a já se vrátil zpět do práce. Zapnu PC a říkám si: „Dal jsem na blog pozadí domácího počítače a co tam ještě dát ten pracovní?“. Nastavil jsem si ho tak aby mě práce co nejvíce bavila a tak bylo samozřejmé, že jsem si zapnul nějaké ty efekty. Bohužel nemám čas a přiznám se že ani chuť dávat sem video co to všechno umí a tak přikládám jen fotky toho, co vypadá zajímavě i na obrázku.

No není to nádhera?

Řetězovka - Ukaž svoje pozadí

Po internetu koluje parodie na ty věčné, hloupé, řetězové dopisy. Jmenuje se Ukaž své pozadí. Přišlo mi to jako celkem zajímavý nápad a tak vám přináším taky tu moji řiť. Teda vlastně pozadí.

PS: Kdo řetěz přeruší, zmenší se mu všechny orgány o 8cm! A změknou!

Microsoft si neví rady s Vistou

Ač jsem neměl v úmyslu psát jen o Microsoftu a už vůbec ne o Windows Vista, nemohl jsem si pomoct. Microsoft nyní nabízí downgrade na Windows XP. Zoufalý krok? Ano, ale bohužel prozatím jediný funkční.

Ještě v době kdy se Vista jmenovala Longhorn jsem tvrdil, že nebude použitelné dřív, než vyjde SP1. Tajně jsem doufal že tomu tak nebude, ale bohužel se to zatím plní.

Při psaní toho příspěvku jsem narazil na ještě jedno zajímavé video Mac OSX via Windows Vista.

Microsoft kopíruje Mac OSX

Pořád od různých BFU slyším, jak je Windows Vista úchvatná, inovativní a kdo ví co ještě. No budiž, možná se někomu vzhledově líbí, ale co funkce? Většina věcí funguje jen jako, nebo vůbec. Nebo mi snad chcete říct, že systém v 21. století, ve kterém nefungují síťové věci a to především WIFI je použitelný? A že je inovativní se také nedá tvrdit. Stačí si jen shlédnout níže uvedené video a zjistíte, že Microsoft umí jen hezky kopírovat konkurenci. Nejsem proti, když si někdo vezme inspiraci u konkurence, ale toto je vyloženě kopírování.

Když už jsme si s Vistama nevěděli rady, volali jsme na technickou podporu. No co nám bylo řečeno mne dostalo do kolen. "Ano, víme o problému. V prvním kvartálu roku 2008 vyjde service pack 1 (SP1), který by to snad mohl opravit." Jasné, já vím, jaké je při vývoji někomu slíbit, že to tehdy a tehdy bude opravené, ale vydat nedodělaný systém na trh jen kvůli udělání si reklamy je příliš. Microsoft asi cítí tlak konkurence a proto musel vydat novou verzi ať to stojí co to stojí. Jiný rozumný důvod mne nenapadá.

co na vánoce ...

Pokud stále netušíte, co mi koupit na vánoce, zde máte inspiraci. Přiznávám, nejsem vůbec náročný. Pokud se vám ale nezdá, nepohrdnu ani starším kouskem.

Správná instalace Windows

Jste si jisti, že jste si svoje Windows Vista nainstalovali správně? Tady máte dvou minutový návod, jak na to.

Všechny ostatní způsoby instalace mohou způsobit nastabilitu systému, či jeho částečnou nefunkčnost.