Warning: Undefined array key "salt" in /data/web/virtuals/9975/virtual/www/data/str/article.php on line 6

Jak jsem se stal kačerem

V půli prázdnin jsem si pořídil GPS a stal se tak kačerem (geocacherem). Při koupi přístroje jsem chtěl něco, co mi vydrží v terénu a nebudu ji muset opatrovat. Snad jediná firma, které prodává outdoorové GPS je Garmin. Prošel jsem celou jejich produktovou řadu a Oregon byl jasná volba.

Vodotěsná, nárazuvzdorná, s kompasem a s dotykovým displayem. Sice s firmwarem je to trošku boj (často zlobí kompas) ale verze 3.20 se zdá být vše v rámci mezí. Testoval jsem již i verzi 3.22. Ta se od předešlé verze moc neliší, ale přidává možnost vkládat vlastní mapy. Není tak problém si v ruce nakreslit mapu pro nějakou hru a chodit podle ní. Zdá se vám to na nic? A co možnost vložit fotografický snímek jako jsou na mapy.cz?

Za tu dobu lovení jsem najezdil na kole přes 1200 km a odlovil 102 kešek. Která byla nejlepší? Těžko říct. Postupně jsem se zlepšoval ve hledání a vyhledával těžší a těžší. Nejlépe zpracovaný byl „Zaniklý rudník“, nejlépe schovaná schránka s názvem „Žilkův dub“, nejlepší příběh měl „Hobitín“. Nejvíc mě ale bavila noční keška „Broučci“.

Na kole se už moc jezdit nedá a tak poslední dobou inklinujeme k městským keškám, ale na jaře zase hurá do sedla. V zimě si ale ještě musím užít „Ostrov pokladů“ a pak může přijít jaro :)

Warning: Undefined array key "jmeno" in /data/web/virtuals/9975/virtual/www/data/str/article.php on line 87 Warning: Undefined array key "comment" in /data/web/virtuals/9975/virtual/www/data/str/article.php on line 103