Warning: Undefined array key "salt" in /data/web/virtuals/9975/virtual/www/data/str/article.php on line 6

Číst chybové hlášení se vyplatí aneb, když se Firefox chová divně

Znáte to, přijdete domů z práce a řeknete si: „Dám si relax“. Pustím si film na najednou mi systém hlásí na disku máte volných pouze 5MB. Na mém 300GB oddíle? Jal jsem se smazat všechny zbytečná data. Na rychlo jsem proletěl staré zálohy, zálohy záloh, staré projekty, TEMP, … (ano mám na disku celkem nepořádek). Nasyslil jsem tak 39GB.

Co se ale nestalo. Firefoxu mi začala vyhazovat hlášku, kterou jsem ještě nikdy neviděl.
chybove hlaseni Firefoxe

Po klepnutí na tlačítko Detaily, jsem viděl následující Nelze kontaktovat server nastavení; příčinou může být nutnost povolení sítě TCP/IP pro ORBit, nebo existují staré zámky NFS po pádu systému. Více informací viz http://www.gnome.org/projects/gconf/. (Podrobnosti - 1: Chyba při pingu serveru: IDL:omg.org/CORBA/COMM_FAILURE:1.0) Nelze kontaktovat server nastavení; příčinou může být nutnost povolení sítě TCP/IP pro ORBit, nebo existují staré zámky NFS po pádu systému. Více informací viz http://www.gnome.org/projects/gconf/. (Podrobnosti - 1: Chyba při pingu serveru: IDL:omg.org/CORBA/COMM_FAILURE:1.0) Nelze kontaktovat server nastavení; příčinou může být nutnost povolení sítě TCP/IP pro ORBit, nebo existují staré zámky NFS po pádu systému. Více informací viz http://www.gnome.org/projects/gconf/. (Podrobnosti - 1: Chyba při pingu serveru: IDL:omg.org/CORBA/COMM_FAILURE:1.0) Nelze kontaktovat server nastavení; příčinou může být nutnost povolení sítě TCP/IP pro ORBit, nebo existují staré zámky NFS po pádu systému. Více informací viz http://www.gnome.org/projects/gconf/. (Podrobnosti - 1: Chyba při pingu serveru: IDL:omg.org/CORBA/COMM_FAILURE:1.0) Nelze kontaktovat server nastavení; příčinou může být nutnost povolení sítě TCP/IP pro ORBit, nebo existují staré zámky NFS po pádu systému. Více informací viz http://www.gnome.org/projects/gconf/. (Podrobnosti - 1: Chyba při pingu serveru: IDL:omg.org/CORBA/COMM_FAILURE:1.0) A pak mě to trklo. Co že sem to dělal? Co by mu tak mohlo chybět? Pochopil jsem záhy a pustil se do restartu systému. A hle diagnóza byla správná a problém se vyřešil.

Pokud se s tímto setkáte tak vězte, že se Firefox ohlíží po TEMPu a jeho datech, které mu někdo smazal :)

Warning: Undefined array key "jmeno" in /data/web/virtuals/9975/virtual/www/data/str/article.php on line 87 Warning: Undefined array key "comment" in /data/web/virtuals/9975/virtual/www/data/str/article.php on line 103