Warning: Undefined array key "salt" in /data/web/virtuals/9975/virtual/www/data/str/article.php on line 6

Nový High-End zesilovač - úvod

Již spoustu let mám HIFI zesilovač vlastní výroby s kterým jsem spojen. Jeho krabice ale již nevypadá moc vzhledně. Předělání jsem ale léta odkládal. Nemohl jsem totiž sehnat základní komponentu kterou je krabice. Všechno co jsem našel byly jednoznačně bastlířské kusy. A to je nepřijatelné. Dnes je slovo bastlíř moderní, na mne ale stále působí pejorativně. Já chci vyrobit kvalitní produkt. :)

Letos jsem objevil firmu, které vyrábí na první pohled hezké kusy. Jakmile ve mně myšlenka uzrála, rozhodl jsem se shánět všechno moje elektronické nářadí, z kterého již moc nezbylo a dokoupil potřebné nové.

Protože jsem se rozhodl že bude zesilovač high-end, celé jsem si to poměrně zkomplikoval. High-end je ne jen o vzhledu, ale také o kvalitě. To první jsem vyřešil a uvidíme jak moje konstrukční schopnosti dokážou vše dotáhnout do hezkého vzhledu. To druhé, tedy kvalita zvuku, velkou měrou závisí na kvalitě použitých součástek a jejich vlastnostech.

Budu tedy stavět stejný zesilovač jako mám nyní, ale kvalitněji. Nebude se jednat o elektronky, těm nerozumím. Použiji mikročip LM3886. Se zapojením pak vycházím z doporučeného v dokumentaci.

Celý seriál bude rozdělen na jednotlivé moduly. Napájecí zdroj, korekce, vlastní zesilovač. V plánu jsou také moduly digitálního přepínání vstupů a možná i D/A převodník.

Na celý zesilovač jsem si vymezil 5 000 Kč za součástky a materiál. Součástí každého dílu bude i cena za modul. 5 000 Kč se může zdát jako hodně peněz, sám jsem ale zvědavý jestli se do ní vejdu. Již jsem poměrně pokročil s výběrem a objednávkou součástek. Některé jsem objednával v Americe. Jiné ještě uvidím (kondenzátory jsou věda :)). V každém případě sehnat velmi kvalitní součástky je velký problém. O tom ale podrobněji příště.

Warning: Undefined array key "jmeno" in /data/web/virtuals/9975/virtual/www/data/str/article.php on line 87 Warning: Undefined array key "comment" in /data/web/virtuals/9975/virtual/www/data/str/article.php on line 103